Hatay’da prefabrik ev vaadiyle 25 depremzede aileyi dolandırdılar

İHA

Fırsatçılar, depremzedeleri hedef almaktan vazgeçmiyor…

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay’da vatandaşlar, kış öncesi sıcak yuva kurmak için ev yaptırmak için bazı firmalar ile anlaştı.

İddiaya göre; Hatay’da yaşayan 25 aile, sıcak yuva umuduyla dolandırıcıların tuzağına düştü.

vatandaşlar, prefabrik ev yaptırmak için Antalya’dan geldiğini söyleyen bir şahısla anlaşıp ve parayı verdi.

Evlerin bir kısmını yarıda bırakan, bir kısmına da hiç başlamayan dolandırıcı olduğu iddia edilen şahıs, sırra kadem bastı.

Odabaşı Mahallesi’nde yaşayan Esra Ezer, annesi ve ablası da dolandırıcıların yıkımına uğradı. Anne ve ablasının evini yarıda bırakan şahıs, Ezer’in 345 bin TL parasını alarak kayıplara karıştı.

Evladıyla birlikte konteynerde yaşam mücadelesi veren depremzede kadın, hayallerini çalan şahsın cezasını çekmesi için yetkililerden gelecek güzel i bekliyor.

“Benim gibi yaklaşık 25-30 kadar aileyi dolandırmış”

Depremzede Esra Ezer, 345 bin TL’yi alan şahsın kayıplara karıştığını belirterek “6 Şubat depreminde bizim evimiz yıkıldı. Daha sonra buraya geldik, burada bir prefabrik ev yaptırmak istedik. Başta annem ve ablam yaptırdı. Ben de paranın tamamı olan 345 bin TL’yi peşin verdim.

Ben parayı verdikten sonra onların da evini yarım bıraktı. Benim de paramın da tamamını alıp kaçtı. Antalya’dan geldiğini biliyoruz. Şahsı tanımıyoruz. Benim gibi yaklaşık 25-30 kadar aileyi dolandırmış.” dedi.

Dolandırıcıların hedefi olan depremzedeler

“Başka insanları dolandırmaya devam ediyor”

Dolandırıcı şahısla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımlarının ardından tehdit mesajları aldığını dile getiren mağdur kadın, “Şu an ulaşamıyoruz. Sosyal medyadan yayınladıktan sonra tehdit mesajlarını aldık. Susmayacağız, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bu şahıs şu an; Antakya, Defne ve Samandağ’a gelemiyor. İskenderun, Dörtyol ve Payas’ta başka insanları dolandırmaya devam ediyor.

Yüzde 100 tanımadıkları kimseye paralarını kaptırmasınlar. Şu an depremzede olduğumuz için zor durumdayız. Bir şekilde bir yerlere sığınmaya çalıştık. Çok yanlış insanlara denk geldik.

Hatay’a dadanmış bir çete bu, kimseye para vermesinler. Şu an biz konteynerdeyiz, kış geliyor. Çok zor durumdayız. Bu şahsın yakalanıp, cezasını çekmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir